Information » Rådet » Udpegelser » Censorer

Censorer

Censorer til Kunstakademiets arkitektskole og til Arkitektskolen i AAA er udpeget til Kulturministeriet for studierået 2008/09
 

Arkitekterne: 
Jeppe Aagaard Andersen
Stig Lennart Andersson
Jens Thomas Arnfred
Mikkel Beedholm
Louis Becker 
Lars Bendrup
Trine Berthold  
Christian Bjørn
Claus Bonderup
Thomas Carstens  
Dan Christensen
Jan Christiansen   (kun ved KA)
Hans Dall
Peter Dalsgaard
Tom Danielsen
Kim Dirckinck-Holmfeld
Niels Evert
Anna Mette Exner 
Bo Wermuth Frederiksen
Bjarne Frost
Mikkel Frost
Eva Jarl Hansen
Mads Bjørn Hansen (ny 2008)
Malene Hauxner
Carsten Hoff
Niels Holscher (ny 2008)
Morten Holm   (kun ved KA)
Klavs Hyttel
Anna Maria Indrio
Kim Holst Jensen (ny 2008)
Kristine Jensen
Tanja Jordan (ny 2008)
Karen Kjærgaard
Marianne Levinsen (ny 2008)
Annemarie Lund
Søren Robert Lund
Dorte Mandrup-Poulsen
Klaus Mikkelsen  
Stig Mikkelsen
Ib Valdemar Nielsen
Kim Herforth Nielsen
Kolja Nielsen
Mette Nymann Nielsen  (ny 2008)
Carsten Primdahl
Hans Thyge Raunkjær
Henrik Schmidt
Morten Schmidt
Poul Schülein
Torben Schønherr
Grethe Silding
Lars Steffensen
Anna K. Bisgaard Sørensen
Lars Juel Thiis
Peter Thorsen
Mette Tony  (ny 2008)
Lene Tranberg
Troels Troelsen
Anders Tyrrestrup
Kim Utzon (kun ved KA)
Niels Vium
Julian Weyer
Lone Wiggers
Allan de Waal


Billedkunstnerne:
Kirsten Justesen 
Sophia Kalkau
Jesper Rasmussen
Morten Stræde
 

Censorer til Kunstakademiets arkitektskole og til Arkitektskolen i AAA er udpeget til Kulturministeriet for Studieåret 2007/08 
 

Arkitekterne:

Jeppe Aagaard Andersen
Stig Lennart Andersson
Jens Thomas Arnfred
Mikkel Beedholm
Louis Becker 
Lars Bendrup
Trine Berthold  
Theo Bjerg
Christian Bjørn
Claus Bonderup
David Bretton-Meyer
Thomas Carstens  
Dan Christensen
Jan Christiansen   (kun ved KA)
Hans Dall
Peter Dalsgaard
Tom Danielsen
Kim Dirckinck-Holmfeld
Niels Evert
Anna Mette Exner 
Bo Wermuth Frederiksen
Jens Fredslund   (kun ved AAA)
Bjarne Frost
Mikkel Frost
Niels Gammelgaard
Eva Jarl Hansen
Malene Hauxner
Carsten Hoff
Morten Holm   (kun ved KA)
Klavs Hyttel
Anna Maria Indrio
Bjarke Ingels
Kristine Jensen
Karen Kjærgaard
Annemarie Lund
Søren Robert Lund

Dorte Mandrup-Poulsen
Klaus Mikkelsen  
Stig Mikkelsen
Ib Valdemar Nielsen
Kim Herforth Nielsen
Kolja Nielsen
Carsten Primdahl
Hans Thyge Raunkjær
Henrik Schmidt
Jørn Palle Schmidt
Morten Schmidt
Poul Schülein
Torben Schønherr
Grethe Silding
Lars Steffensen
Anna K. Bisgaard Sørensen
Lars Juel Thiis
Peter Thorsen
Lene Tranberg
Troels Troelsen
Anders Tyrrestrup
Kim Utzon (kun ved KA)
Niels Vium
Julian Weyer
Lone Wiggers
Allan de Waal

Billedkunstnerne:
Hein Heinsen (max 1 opgave pr. afgang pr. skole)
Kirsten Justesen 
Sophia Kalkau
Jesper Rasmussen
Morten Stræde